Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

Súťaž v písaní esejí v anglickom jazyku

Nadácia otvorenej spoločnosti (Open Society Foundation) pozvala stredné školy na 20. ročník každoročnej súťaže v písaní esejí. Termín konania mal byť jeden deň v týždni od 25. do 29. novembra a študenti písali na pôde svojej školy.
Naši piati študenti: Josef Hamza zo sexty, Jakub Kšiňan,  Martin Sojka zo septimy a Kristína Lašútová s Martinom Čerňanom z oktávy si "zaslohovali" 27. 11. v jazykovej učebni našej školy.
Po privítaní, úvodných inštrukciách a vypísaní študentského formulára učiteľka angličtiny Mgr. A. Joneková otvorila obálku s témami. Naši žiaci súťažili v dvoch kategóriách: juniori a seniori. Kategória juniorov mala na výber dve témy, seniori si mohli vybrať z troch. Počas 120 minút sa žiaci pomocou slovníka skúšali zamýšľať hlavne nad témou: "Je pre vás dôležitejšie byť členom EU alebo slovenským občanom? " Ďalšie témy sa niesli v podobnom duchu.
Práce boli poslané NOS do Bratislavy, kde bude každá zvlášť hodnotená  anglickým, americkým a slovenským učiteľom anglického jazyka. O výsledku budú študenti informovaní do konca mája 2014. Víťazné práce sú každé tri roky knižne spracované a najlepším sú prisľúbené zaujímavé ceny. Dúfajme, že i naši žiaci budú medzi nimi a ak to tento rok nevyjde, bola to "aspoň" skvelá skúsenosť napríklad aj pre písanie maturitného slohu.

Mgr. A. Joneková