Fašiangové vystúpenia Studničiek

Tohtoročné Fašiangy 2014 naše Studničky z folklórneho krúžku spríjemnili troma vystúpeniami divákom či poslucháčom rôznych vekových kategórií. Prvým vystúpením na našom námestí spríjemnili fašiangové chvíle všetkým milovníkom zabíjačkových špecialít, ale aj milovníkom ľudovej muziky a tanca, keď svojou troškou prispeli do fašiangového mlyna dobrej nálady a radosti. Z námestia sa vo fašiangový piatok presunuli do priestoru telocvične našej školy, kde sprevádzali sprievod masiek žiakov našej školy pri otvorení maškarného plesu. Pokračovaním ich vystúpenia bol blok ľudových piesní a tanca, ktorým umocnli celkovú atmosféru tejto peknej tradičnej akcie našej školy. Hovorí sa, že do tretice všetko dobré, a tak sa naši speváci a tanečníci vybrali ešte v sobotu, na druhý deň do Domova vďaky, a aj tu spríjemnili fašiangový čas našim starkým, kde po oficiálnom vystúpení odovzdali ešte bohatý prídavok ľudových piesní a tanca. Všetky vystúpenia mali svoju originalitu a čaro, na ktoré budú Studničky, a veríme, že i vďační poslucháči a diváci, príjemne spomínať.

Mgr. Mária Vánáková