Projekt akademického partnerstva

Stretnutie na pôde KU

V piatok 25. októbra 2013 sa v rámci projektu Akademického partnerstva uskutočnilo v priestoroch Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku stretnutie riaditeľov a koordinátorov zo stredných škôl zapojených do projektu s predstaviteľmi fakulty. Po privítaní dekanom FF KU Ružomberok nasledovalo predstavovanie jednotlivých katedier filozofickej fakulty – katedry slovenského jazyka a literatúry, anglického jazyka a literatúry, germanistiky, žurnalistiky, religionistiky a náboženskej výchovy, politológie, psychológie, filozofie a histórie. Mali sme možnosť dozvedieť sa veľa informácií o živote fakulty a štúdiu na nej, pozrieť si priestory fakulty ako moderné psychologické laboratórium či špeciálne masmediálne učebne.

Prezentácia Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity ( septima )

V utorok 16.4. 2013 k nám do septimy zavítala návšteva z Katolíckej univerzity v Ružomberku. V rámci projektu Akademického partnerstva nás pani doktorantka z Filozofickej fakulty prišla oboznámiť z možnosťami štúdia na ich fakulte. Dozvedeli sme sa niečo o škole, boli nám predstavené odbory, ktoré môžeme na tejto škole študovať. Toto predstavenie určite niektorým z nás pomôže pri výbere vysokej školy.

Róbert Michalec, septima

Prezentácia Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity ( oktáva )

Prečo ísť na vysokú školu? Práve touto otázkou Mgr. Gabriela Martišková uviedla prezentáciu Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku, na ktorej aj sama vyštudovala. Naše odpovede boli spočiatku neisté, ale nakoniec sme spolu dali dohromady zopár dôvodov. Vďaka svojej vlastnej skúsenosti nám Mgr. Martišková vysvetlila, prečo študovať spoločenské a humanitné vedy a prečo práve na FF KU. Ako sama povedala, Ružomberok bol pre ňu záchrana, keby sa nedostala na inú univerzitu. Pôvodne chcela študovať aj iný odbor. Ružomberok mal byť pre ňu iba akousi prestupnou zastávkou na jeden rok. Ale človek mieni, Pán Boh mení a jej sa na Katolíckej univerzite tak zapáčilo, že ostala a momentálne je  Mgr. a pokračuje v doktorandskom štúdiu.

Mgr. Martišková nám predstavila nielen fakultu, ale aj celú univerzitu, či mesto Ružomberok so všetkým, čo nám môže ponúknuť. Svoju prezentáciu obohatila súťažou o USB kľúče. Všetci sme dostali propagačné materiály a nakoniec prišiel rad aj na naše zvedavé otázky ohľadom prijímacieho konania.

Celá akcia sa uskutočnila v rámci projektu akademickej spolupráce medzi našou školou a Katolíckou univerzitou v Ružomberku.

Mária Lednická, Oktáva

Článok v Mozaika , FF KU Ružomberok, ROČ. IV.,Č. 09, DECEMBER 2012