Hviezdoslavov Kubín

Dňa 4. 3. 2014 sa v Žiline uskutočnilo regionálne kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, kam postúpili i naše žiačky, víťazky školského kola. V druhej kategórií v prednese poézie sa predstavila Katarína Škubová. V rovnakej kategórii ale v prednese prózy nás veľmi úspešne reprezentovala Ráchel Svetlošáková, ktorá v silnej konkurencii presvedčivo získala 1. miesto. K tomuto úspechu jej srdečne blahoželáme a držíme palce na krajskom kole súťaže v Martine.

Mgr. Jana Barteková

Aj tento rok si žiaci našich škôl Filip Svetlošák z tercie, Anička Škubová z kvarty, Ema Slyšková zo 7. A a Metod Huljak z 8. A zmerali sily v náročnom konkurenčnom boji v regionálnej súťažnej prehliadke v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavovho Kubína v Žiline. Z našich štyroch súťažiacich si odniesli dve krásne umiestnenia Filip Svetlošák, ktorý získal zaslúžené 2. miesto v umeleckom prednese prózy a Anička Škubová, ktorá obsadila pekné 3. miesto v umeleckom prednese poézie. Všetkým súťažiacim, nielen víťazom, patrí naše uznanie a poďakovanie za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Mária Vanáková