ŠKD pri Katolíckej spojenej škole, Nám. A. Škrábika č. 5, 015 01 Rajec

ŠKD je školské zariadenie, ktoré je organizačnou súčasťou Katolíckej spojenej školy v Rajci. V školskom roku 2013/2014 boli zriadené dve oddelenia ŠKD s počtom detí 47. Prvé oddelenie vedie p. vychovávateľka Marta Paulínyová, druhé oddelenie vedie p. vychovávateľka Mgr. Mária Vanáková. Oddelenia majú samostatné priestory, ktoré sa nachádzajú v budove CZŠ. Činnosť prebieha po skončení vyučovania v čase od 11:20 do 16:00. ŠKD má zriadenú aj rannú činnosť v čase od 6:30 do 7:30. ŠKD má k dispozícii v areáli školy športové ihrisko, pieskovisko, školskú knižnicu i multimediálnu učebňu. ŠKD spolupracuje s MŠ Mudrochova, MŠ Obrancov mieru, Klubom dôchodcov, MsKS.

ŠKD navštevujú deti z Rajca a jeho okolitých obcí, ako sú Šuja, Veľká Čierna, Malá Čierna, Kľače, Zbýňov.

Hlavným cieľom výchovy v našom školskom zariadení je výchovné pôsobenie na dieťa, jeho všestranný rozvoj, stimulácia jeho vzťahu ku skutočnosti, k spoločnosti, k ľuďom a hodnotám.

ŠKD rozvíja osobnosť dieťaťa realizovaním výchovných cieľov: