Intenzívny týždenný kurz konverzačnej angličtiny

V dňoch od 13. – 17. a 20. - 24. januára 2014 sme na našej škole privítali anglických lektorov z Británie, ktorí viedli kurz konverzačnej angličtiny v štyroch skupinách. Žiaci boli do jednotlivých skupín priradení podľa veku a jazykovej zručnosti.

V rámci šiestich vyučovacích hodín počas piatich dní mohli žiaci otestovať svoju angličtinu v praxi. Na začiatku prišli niektorí s obavami, ale počas týždňa ich rýchlo stratili vďaka úžasnému prístupu Mary a Keith – manželov, ktorí ich neustále povzbudzovali v rámci komunikačných aktivít. Skupina maturantov rozoberala zaujímavým spôsobom maturitné témy a riešila situačné problémy. V mnohých aktivitách nechýbal pohyb, ktorý pôsobil veľmi odľahčujúco a povzbudivo.

Posledný deň v menších skupinách vymýšľali pieseň aj s tanečnou choreografiou a prezentovali sa pred ostatnými.

Certifikáty, ktoré na záver kurzu dostali, im budú pripomínať tento týždeň.

Dúfajme, že radosť, ktorú bolo zo všetkých cítiť, im nevyprchá a budú pokračovať v prehlbovaní a rozvíjaní svojich jazykových zručností.

Mgr. A. Joneková