Biblická olympiáda 2014

Jonáš, Áron, Mojžiš, Ježiš Kristus... mená, ktoré nám spolu s ďalšími tisíckami faktov behali po rozume toho osudového dňa. Presnejšie to bolo 29. 1., kedy sme sa stretli v Pastoračnom centre o 8 hod. ráno.

Keďže sme boli s rovnakej školy, všetci sme sa poznali. Niektorí možno vystresovaní, iní zase nevyspatí a iní hladní sme si začali dávať otázky medzi sebou, aby sme vyskúšali, ako je na tom náš súper. Dozor a pomoc pri písaní tohtoročného školského kola biblickej olympiády nám robili p. uč. Betinská, p. uč. Rybáriková a p. uč. Pekárová. O 8:30 to začalo. Žiaľ, boli sme rozsadení a prišlo 1. kolo. Obsahovalo otázky z knihy Exodus a obrázky zo všetkých 3 kníh, ktoré sme mali popísať. Kolo prebehlo celkom v pohode, nikomu sa nič nestalo, občas sme sa aj zasmiali. Po 1. kole sme sa šli napapať. Mali sme na výber nátierky od výmyslu sveta, ale i všetky druhy džemov a aj nutelu. To sa nám veľmi páčilo. Po výbornom jedle sme sa ako tak presunuli znovu na naše miesta a prišlo kolo č. 2, ktoré sa skladalo z otázok z evanjelia podľa Jána a z obrázkov z Jonáša. Tie obrázky boli geniálne, dlho sme sa na nich smiali. A po 2. kole sme mali menšie voľno. Niekto sa šiel najesť, iní šli do herne a iný zase nejakým nedopatrením do matracovne. Potom sme boli zavolaní na vyhodnotenie. Boli dve kategórie. V 1. kategórie zo ZCŠ sa na 1. miestne umiestnila Agátka Joneková, na 2. Benjamin Jonek a na 3. Monika Brodňanová a v 1. kategórií GAŠ sa na 1. mieste umiestnil Filip Svetlošák, na 2. Marek Závadský a na 3. Lenka Špániková. V 2. kategórií (my starší) sa umiestnil na 1. mieste Ľubomír Kosper, na 2. Katka Balážová a na 3. Matúš Stehlík.

Tak, dopadlo to ako to dopadlo. No každopádne bolo SUPER! a vždy by som si to rád zopakoval. Som šťastný, že som v tom družstve, v ktorom som. A spolu ideme bojovať ďalej...

Ľubomír Kosper (septima)