Biblická olympiáda - dekanátne kolo

Dňa 27.marca 2014 sa uskutočnilo dekanátne kolo biblickej olympiády. Zúčastnilo sa na ňom 8 družstiev v 2 kategóriach. Súťažiaci si mali za úlohu naštudovať Evanjelium podľa Jána, knihu proroka Jonáša a knihu Exodus. Ráno po svätej omši, ktorú celebroval náš školský kaplán Paľko Gera sme sa plní odhodlania odobrali súťažiť. Všetkých účastníkov preverilo 5 kôl: didaktický test, výroky, pravda-nepravda, tajnička a obrazy. Cez krátku prestávku sme sa zahrali kalčeto a občerstvili sa bábovkami a muffinmi, ktoré napiekli naše mamy. Po veľmi namáhavom súboji to s tesným rozdielom skončilo takto:

I. kategória:
1. miesto: družstvo KSŠ Rajec GAŠ v zložení: Lenka Špániková (kvarta), Filip Svetlošák (tercia), Marek Závadský (kvarta)
2. miesto: družstvo KSŠ Rajec CZŠ v zložení:Agáta Joneková (VII.B), Monika Brodňanová (VI.A), Benjamín Jonek (VI.A)
3. miesto: ZŠ Turie

II. kategória:
1. a posledné miesto: KSŠ Rajec GAŠ v zložení:Katarína Balážová (septima),Ľubomír Kosper (septima) a Matúš Stehlík (septima)

Víťazné družstvá na prvom mieste postupujú do diecézneho kola, k čomu im srdečne gratulujeme a držíme im palce. V každom prípade sme spolu prežili pekný deň a tešíme sa na stretnutie opäť o rok.