Tercia a Sexta vo Viedni

Dňa 6.6.2014 (piatok) sa žiaci tercie a sexty vybrali na výlet do Viedne v doprovode p. učiteľky Kotríkovej a Matejkovej. Ráno o pol šiestej sme vyrazili autobusom z Rajca spolu s pani sprievodkyňou. Išli sme po diaľnici a hneď za slovenskou hranicou nás mávaním vítali rakúske veterné mlyny. Konečne sme dorazili do hlavného mesta Raskúska - Viedne. Viedeň a Bratislava vytvárajú najkratšiu vzdialenosť medzi hlavnými mestami dvoch európskych štátov. Ako prvá nás čakala individuálna prehliadka krásnych záhrad v zámku Schonbrunn, ktorý je najviac navštevovanou pamätihodnosťou mesta. V záhrade sa nachádzali nádherné kvety, hlavne ruže, prekrásne fontány s leknami, bludisko a zoologická záhrada. Potom sme pokračovali prehliadkou historického centra mesta. Nachádzalo sa tam aj veľa obchodov svetoznámych značiek ako Gucci, Versace či Louis Vuitton. Niektorí sa pomodlili v Dóme sv. Štefana ( Stefansdom), v ktorom práve kňaz slúžil svätú omšu. Znovu sme sa stretli na dohodnutom mieste a pokračovali do Kunsthistorisches museum. V múzeu sa nachádzalo množstvo umeleckých diel ako obrazy od Rembrandta, Rubensa, Tiziana a iných maliarov zvučných mien. Zbierku dopĺňali sochy a rôzne umelecké a historické predmety. A to najlepšie prišlo na koniec. Pán vodič nás odviezol pred veľký zábavný park, ktorý sa volá Prater. Boli tam všelijaké atrakcie s kolotočmi a dokonca sme videli aj najväčší kolotoč na svete. Mohli sme si vybrať, čo sme len chceli. V ponuke bolo aj múzeum voskových figurín Madame Tussauds. A tak sme si s pani učiteľkami zaplatili vstup. S vystavenými  figurínami sme sa mohli odfotiť a aj sa ich dotknúť. Dozvedeli sme sa, že výroba jednej z nich trvá až pol roka, aby na nej mohli vystihnúť detaily. Stretli sme tam známe osobnosti ako je J.S. Bach, W.A.Mozart, Barack Obama, Angela Merkelová, Michael Jackson, Princezná Sissi, Lady Gaga, Justin Bieber, Katy Perry,... Keď sme sa pofotili a povozili na kolotoči, s úsmevom na tvári a dobrým pocitom sme sa vydali na cestu domov. Rakúske hranice sme prešli so super zážitkami a peknými spomienkami .

Ďakujeme pani učiteľkám za skvelý výlet, na ktorý dlho nezabudneme.

Aneta Podstráska, tercia