Peter Pan – divadelné predstavenie v anglickom jazyku

V stredu, 9.4.2014, sme sa my, študenti septimy a sexty z KSS stretli na železničnej stanici v Rajci, aby sme spoločne vyrazili na návštevu divadelného predstavenia v anglickom jazyku Peter Pan. Boli sme nedočkaví, ale zároveň sme sa trochu obávali, či porozumieme anglickým dialógom. Keď sme dorazili k Domu odborov, naša pani profesorka kúpila lístky. Potom sme vošli do sály a usadili v 17. rade. Krátko na to zhasli svetlá a vystúpenie sa mohlo začať. Prvá scéna začala tým, ako prišiel Peter Pan domov ku dievčaťu menom Wendy. Rozprával jej o svojom živote a chcel, aby šla s ním do Neverlandu. Ona súhlasila, zobudila svojho brata a chystali sa odísť. Bývali vysoko, preto ich Peter Pan naučil lietať tým, že si pomyslia na nejakú peknú vec. Keď dorazili do Neverlandu, privítali sa s ostatnými chlapcami z Petrovej skupiny a chceli, aby bola Wendy ich náhradná mama. Wendy spočiatku súhlasila, no neskôr bolo aj jej smutno za svojou mamou a chcela sa vrátiť domov. To využil dlhodobý nepriateľ Petra Pana, pirát Kapitán Hook. Hook zajal Wendy, jej brata a chlapcov z Petrovej skupiny, ktorí sa rozhodli, že chcú žiť normálny život. Keď sa to dozvedel Peter Pan, vydal sa ich zachrániť. Stretol sa zoči voči Hookovi a porazil ho na jeho vlastnej lodi. Po tom, ako Peter Pan zachránil svojich kamarátov, odviedol ich domov a rozlúčil sa s nimi. Sľúbil, že sa raz vráti. Z jeho kamarátov sa stali adoptívni bratia Wendy a začali chodiť do školy. Po veľa rokoch sa Peter Pan vrátil tak, ako sľúbil. Lenže Wendy zostarla, vydala sa a mala malú dcéru. Peter Pan nezostarol, pretože ho chránila jeho dobrá víla, Tenkerbell. Na konci predstavenia si Peter Pan vzal dcéru svojej priateľky Wendy. Predstavenie skončilo za veľkého potlesku a úklonov hercov.

M. Sojka, septima