Parkuj svoje auto bezpečne

„Parkuj svoje auto bezpečne“ – pokračovanie projektu

Žiaci našej školy pokračovali v preventívnom projekte „Parkuj svoje auto bezpečne alebo neprekážaj iným“. Tentokrát im pracovníci Mestskej polície v Rajci po teoretickej príprave zverili zaujímavú úlohu priamo v uliciach mesta Rajec. Žiaci odmeňovali alebo upozorňovali vodičov zaparkovaných áut obrázkami, ktoré pripravili v prvej časti projektu. Zároveň si zopakovali dopravné značky. Cieľom tohto projektu je, aby spolupráca mestskej polície so školou, cez deti s rodinou viedla k väčšej disciplíne a hlavne k bezpečnosti na cestách. Ako sa našim deťom darilo, si môžete pozrieť na fotografiách.

Článok v Rajčan 6/2013

V spolupráci s Mestskou políciou v Rajci sme sa zapojili do projektu, ktorý má zvýšiť situačnú a viktimačnú prevenciu v rámci bezpečnosti cestnej premávky v meste.
V prvej fáze žiaci kreslili jednoduché obrázky s tematikou parkovania vozidiel v meste. Dňa 26. marca bolo odovzdaných 102 žiackych prác mestskej polícii. Niektoré si môžete pozrieť v prílohe.
Projekt bude ďalej pokračovať priamou aktivitou mestskej polície a žiakov v problematických miestach parkovania vozidiel za účelom zvýšenia bezpečnosti na cestách.

Článok v Rajčan 5/2013