Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

Rekordy a kuriozity zo sveta zvierat – vtáky

Žiaci 6.A sa vo štvrtok 10. októbra zúčastnili na interaktívnej výstave: „Rekordy a kuriozity zo sveta zvierat – vtáky“, ktorú organizovala Asociácia rodín Slovenska v Dome techniky v Žiline.
Na vlastnej koži si mali možnosť vyskúšať niektoré zručnosti, ktoré majú vtáky napr. ako sa albatrosovi lieta s veľkými krídlami, ako sa pštrosovi darí schovať vajíčka do hniezda iba s pomocou hlavy, ako vták s dlhým tenkým zobákom zbiera potravu, ... Žiaci pracovali s pracovným zošitom, do ktorého zapisovali odpovede na pripravené úlohy, napr. spoznať vtáky podľa siluety alebo zvuku, zoznámili s ohrozenými druhmi vtákov a ich ochranou. Dozvedeli sa tiež, ktoré vtáky prezimujú v meste, čím sa prikrmujú alebo ako sa postarať o zraneného vtáka.

Interaktívne vzdelávanie je zážitková forma vzdelávania, do ktorého sa žiaci aktívne zapájajú. Dochádza pri ňom k praktickému prepájaniu súvislostí, tímovej spolupráci, porozumeniu svetu okolo seba prostredníctvom vlastnej skúsenosti.