Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

Prázdninový výlet do PRAHY

Centrum voľného času pri Katolíckej spojenej škole v Rajci zorganizovalo počas jarných prázdnin dvojdňový výlet do Prahy v dňoch 26. 2. – 27. 2. 2013 (utorok – streda). V skorých ranných hodinách sme vyrazili rýchlikom zo železničnej stanice Žilina. Cesta nám ubehla veľmi rýchlo a po vyše 5 hodinách sme sa predobedom ocitli na hlavnej stanici v Prahe. Zo stanice Hlavní nádraží sme sa všetci spoločne presunuli metrom na stanicu Kobylisy. Odtiaľ sme pokračovali sa ubytovať do hotela, ktorý sa nachádzal sedem minút chôdze od stanice metra. Ubytovanie s výhľadom na Prahu bolo veľmi príjemné.

Popoludní sme spoločne absolvovali prehliadku historickej časti Prahy. Naša prehliadka obsahovala také významné pamiatky ako Karlov most, Prašná brána, Staromestské námestie, na ktorom sme spoločne obdivovali orloj a architektúru jednotlivých budov spolu s ďalšími pamiatkami. Voľný čas sme strávili nakupovaním suvenírov a drobných darčekov v okolitých obchodoch. Prehliadku sme zakončili večernou svätou omšou v chráme Matky Boží prěd Týnem na Staromestskom námestí, ktorú s pražským kňazom koncelebroval aj náš pán kaplán Pavol Gera. Po presune metrom naspäť do hotela sme sa všetci spoločne tešili na chutnú večeru a po celom dni aj na odpočinok a spánok.

Na druhý deň sme sa predpoludním presunuli električkou na výstavisko Praha – Holešovice, kde sme navštívili Morský svet, v ktorom sa nachádza stála expozícia žralokov, morských rýb a koralov. Náš výlet sme zakončili prehliadkou Václavského námestia, ktoré je strediskom obchodného a spoločenského života a nachádza sa na ňom socha svätého Václava, pod ktorou sme sa spoločne odfotili. Na spiatočnú cestu sme sa vydali vlakom a vo večerných hodinách sme sa vrátili domov. Všetci sme mali o čom rozprávať. Boli to dni plné udalostí a nezabudnuteľných zážitkov. Na krásnu Prahu budeme ešte dlho spomínať.

Ing. Juraj Jasenovec (CVČ)

Článok v Rajčan 4/2013