Dnes je: Štvrtok 09. mája 2024, meniny má Roland, zajtra bude mať meniny Viktória.

Osvienčim (12. október 2011)

Ako sa stalo už niekoľkoročnou tradíciou, aj tento rok sme sa vybrali na jesennú exkurziu do Poľska. Cieľom našej cesty bolo štátne múzeum Auschwitz - Birkenau v Osvienčime a mesto Krakow.
Zážitok z koncentračného tábora Osvienčim je veľmi ťažké opísať, treba sa tam jednoducho poprechádzať a zažiť atmosféru tohto miesta, kde sa páchali neľudské zločiny, kde trpeli deti aj starci, kde prišlo o život viac ako 1,5 mil. ľudí, ... Človek potom možno bude vnímať niektoré veci inak ...
Ďalšou našou zástavkou bol Krakow - Lagiewniky. Je to miesto, kde sa sestre Faustíne zjavil Milosrdný Ježiš so svojím odkazom pre ľudstvo. Pod hlavnou bazilikou je Slovenská kaplnka, v ktorej p.kaplán slúžil sv. omšu. Z výhľadnej veže bol krásny pohľad na Krakow. Uctili sme si relikvie sv. Faustíny v kláštornej kaplnke, kde je umiestnený aj obraz Božieho Milosrdenstva. Tu každý v tichosti mohol požiadať o niečo, čo najviac potrebuje pre seba alebo svojich blízkych.
A nakoniec sme ešte - hoci trochu v rýchlosti - prešli Wawelom - Krakowským hradom. Tu boli korunovaní mnohí poľský králi a v kryptách sú pochované významné osobnosti poľského národa.