Dnes je: Štvrtok 09. mája 2024, meniny má Roland, zajtra bude mať meniny Viktória.

Oravský hrad a Istebné

Dňa 22. decembra 2011 sme sa niektorí žiaci, študenti a učitelia z Katolíckej spojenej školy v Rajci a zo Spojenej školy Kráľovnej pokoja v Žiline rozhodli navštíviť severné Slovensko.

Naša cesta najprv viedla do malého evanjelického kostola v Istebnom. Mali sme možnosť vypočuť si výklad o minulosti kostola a dozvedeli sme sa, ako prebiehajú bohoslužby v takomto evanjelickom kostole dnes. K tomuto všetkému, samozrejme, nechýbalo vysvetlenie rozdielov medzi našou katolíckou a evanjelickou vierou od pani farárky v Istebnom. Po skončení malej prehliadky kostola naša cesta ďalej viedla na dlho očakávaný Oravský hrad, kde nám naša sprievodkyňa ukázala veľa zaujímavých exponátov, izby, v ktorých žili vtedajší páni, a taktiež nám priblížila udalosti, ktoré sa odohrali na hrade a v jeho blízkosti. Samozrejme, niektorí sme sa cítili ako v rozprávke Kráľ drozdia brada, keďže sa natáčala práve tu.

Myslím, že si každý účastník mohol z tohto dňa, či skôr podvečera a večera, odniesť niečo pekné i náučné a takto si spríjemniť predvianočný čas.

Terézia Kavcová, oktáva