Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

MD učiteľov prírodovedy a biológie

Dňa 24.októbra sa v diecéznom centre v Žiline uskutočnil metodický deň učiteľov prírodovedy, biológie a vedúcich prírodovedných krúžkov katolíckych škôl a katolíckych školských zariadení Žilinskej diecézy. Stretnutie začalo svätou omšou v kaplnke diecézneho centra. Hosťami a zároveň prednášajúcimi boli Mons. ThDr. Jozef Šelinga, PhD.  a doc. Ing. Miroslav Saniga, CSc. Hlavnou témou stretnutia bol duchovný rozmer vo vyučovaní prírodovedných predmetov : Boh sa prihovára cez prírodu. Mons. J. Šelinga predstavil svoju výstavu fotografií vtákov a zvierat, ktorá je práve v tomto čase inštalovaná v priestoroch diecézneho centra. Zároveň sa vo svojom príhovore vyjadril o možnosti práce s fotografiou ako o jednej z možností zážitkového učenia. Doc. M. Saniga veľmi pútavým a príjemným spôsobom vysvetľoval dôležitosť učenia biológie cez zážitok z poznávania. Stretnutie bolo veľkým obohatením nie len pre učiteľov, ale pre všetkých, ktorí majú radi prírodu.