Korčuľovanie na ľade

S cieľom motivovať našu mládež k športovým aktivitám sme sa dňa 2. decembra so žiakmi 7. až 9. ro níka ZŠ a študentmi 3. G zú astnili školskej akcie „na ľade“. Navštívili sme Zimný štadión v Žiline, kde mali žiaci a študenti možnosť zakor uľovať si na ľadovej ploche. Pod odborným dohľadom trénerky kor uľovania sme zvládli základné, zdatnejší žiaci i zložitejšie kor uliarske prvky, ako napr. jazdenie na jednej nohe, bocianik, vlá ik, vlnovky, lastovi ku, piruetku, brzdenie pluhom a pod. Akcia prebehla bez úrazu a všetci si odniesli domov veľa veselých zážitkov a hlavne poznatkov, ako sa správne nau iť a zdokonaliť v kor uľovaní na ľade.

PaedDr. Mária Macková, Mgr. Vladimír Baďura