Dnes je: Sobota 11. mája 2024, meniny má Blažena, zajtra bude mať meniny Pankrác.

Lyžiarsky a snowboardový výcvik na Donovaloch

Náš skvelý deň nastal 14. januára 2013, kedy sme sa my, žiaci kvinty, tercie a siedmeho ročníka Katolíckej spojenej školy, vybrali na lyžiarsky a snowboardový výcvik do lyžiarskeho strediska Park snow Donovaly. Celých päť dní sme lyžovali v plnom nasadení aj napriek nie vždy priaznivému počasiu.
Ubytovaní sme boli v Penzióne Zornička, kde sme zažili veľa skvelej zábavy. Každý večer sme pozerali buď naše fotky, alebo videá snowboardistov a lyžiarov, ktorých výkony nám často vyrážali dych. Počas pobytu sme okrem lyžovania stíhali aj hrať rôzne hry, ako napr. pingpong, biliard, kalčeto alebo sme sa korčuľovali na ľadovej ploche blízko nášho penziónu. Okrem každodennej spoločnej večernej modlitby sme sa dvakrát zúčastnili na sv. omši, ktorú slúžil náš pán kaplán Paľko Gera. Počas tohto týždňa sme prežili kopec zábavy, malých trapasov a veľa úžasných zážitkov.
Chceme sa všetci poďakovať nášmu pánovi kaplánovi a našim učiteľom za to, že mali s nami veľkú trpezlivosť nielen pri lyžovaní a snowboardovaní, ale aj pri ostatných aktivitách.

Alžbeta Vanáková, Oľga Kasmanová
kvinta, KSŠ