Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

Deň Zeme

Dňa 26.4.2013 sme si pripomenuli Deň Zeme. Žiaci našej školy – ročníky 1.-4. – už od rána pracovali na skrášlení školského dvora – hrabali lístie, okopávali obrubníky od buriny, zbierali odpadky, zametali. O 9.00 hodine si na námestí SNP pozreli výstavku chránených a jedovatých rastlín a živočíchov, taktiež absolvovali  kvíz o našej zemeguli, za čo získali sladkú odmenu. Na záver si pozreli skvelé bábkové divadlo. Bolo to dopoludnie, ktoré sa deťom veľmi páčilo a už sa tešia na ďalšie podobné aktivity.

Mgr. Mária Baďurová

Sviatočný Deň Zeme spríjemnilo hrejivými lúčmi aj jarné slniečko, ktoré v piatok 26. 4. 2013 vyčarovalo nádherné počasie, ktoré svojou podmanivou krásou umocňovalo význam tohoto dňa. Aj žiaci a učitelia našej školy sa s novým elánom vybrali do ulíc nášho mesta a rôznymi aktivitami si uctili tento deň prostredníctvom Rajeckého Dňa Zeme, ktorý zorganizovalo aj tento rok Mestské kultúre stredisko Rajec v spolupráci s ďalšími organizáciami. Žiaci ročníkov 1 - 4 si okrem iných aktivít pozreli aj veselé interaktívne divadelné predstavenie žilinského Bábkového divadla o dobrodružnej ceste Violky Fialky a Mórica Modrého z planéty Palety na modrú planétu Zem. Žiaci vyšších ročníkov sa zapojili do čistenia jednotlivých ulíc mesta podľa dohodnutého plánu. Všetci žiaci si mohli na Námestí pozrieť výstavu a žiacke projekty s tematikou ochrany zdravia a života. Starší i mladší žiaci mali možnosť navštíviť kotolňu na sídlisku Rajec - Sever alebo Zberný dvor Rajecká dolina na Fučíkovej ulici v Rajci. Všetci žiaci, ktorí sa zapojili aj do zbierania odpadkov dostali malé občerstvenie. Prežili sme spolu krásny deň, poďakujme sa našej Matke Zemi a celej prírode v nej za všetky dary, bez ktorých by náš život nebol možný, vážme si ich, ďakujme Stvoriteľovi za všetko, čo pre nás stvoril a obdivujme v prírode jeho silu a vznešenosť! Zachovajme ju i pre tých, ktorí prídu po nás, aby aj oni mohli žiť a obdivovať ju.

Mgr. Mária Vanáková

Článok v Rajčan 5/2013