Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

Účelové cvičenie

Dňa 8. 10. 2012 za veľmi chladného rána sme išli na branné cvičenie. Ako? Na bicykloch. Stretli sme sa pred školou o 7,45 hod, niektorí ešte ospalí. Pod vedením p .uč. Žideka sme vyrazili smerom na Ďurčinú. Ten si zobral aj posilu, p. uč. Mackovú, aby sa nám nikto nestratil. Cestou sme stretli spolužiakov, ktorí išli peši. Prešli sme okolo kostola a školy v Ďurčinej a čakala nás prvá zaťažkávacia skúška – kopec Diel pri cintoríne. Určite ho mnohí poznáte. Niektorí ho zvládli na bicykli celý, niektorí si od polovice pomohli chôdzou. Ďalšiu zastávku sme mali pri kríži na konci Rajeckej Lesnej. Pri chate Žiar sme sa ohriali pri ohni a niečo si opiekli. Posilnení sme prešli okolo vleku, vodotrysku a hore do doliny. Cestou späť sme sa pri chate odfotili, zamávali jej a hybaj naspäť do Rajca. Aj keď nám bolo zima a trošku omŕzali prsty, takéto branné na bicykloch sa nám páčilo a niekedy si ho ešte chceme zopakovať.

Rybárová D. 5.G trieda