Vzdelávanie učiteľov - ANJ

Dňa 16. 9. sa v Krajskej knižnici v Žiline uskutočnil jesenný seminár pre učiteľov anglického jazyka 2. stupňa ZŠ.
Témou stretnutia bola trocha zanedbávaná jazyková zručnosť - počúvanie s porozumením. V prvom vstupe lektora, ktorý pracuje pre Oxford University Press v Maďarsku si mohli učitelia v rámci aktivít vyskúšať a pochopiť dôležitosť motivovania žiakov v cvičení tejto zručnosti v rámci vyučovacích hodín. Taktiež zdôraznil dôležitosť pohybu žiakov i moment prekvapenia pri aktivitách.
V druhom vstupe p. Eva Balážová, konzultantka OUP, predstavila zručnosť počúvania z pohľadu testovania. Uviedla testové stratégie dôležité pri počúvaní s porozumením, ktoré by mali žiakom pomôcť.
V poslednom vstupe, ktorý bol vlastne workshopom, sme prostredníctvom podnetných hier a aktivít zistili, aké je dôležité u žiakov odbúranie stresu pri počúvaní a znalosť jednotlivých stratégií. V rámci seminára sa predstavila i česká spoločnosť s ponukou školských zájazdov do zahraničia. V priebehu prestávok bolo možné spýtať sa na podmienky. Taktiež informoval konzultant OUP p. Václav Boček o jesennej gratis ponuke ich distribúcie i ďalších možnostiach objednávania spojených s rôznymi výhodami.
Myslím, že si všetci zúčastnení učitelia uvedomili dôležitosť cibriť u detí túto zručnosť nielen kvôli úspešnosti pri testovaní ale i v reálnom používaní jazyka. Mgr. Andrea Joneková