Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Volejbalový turnaj GAŠ

Tak toto ešte na našej škole nebolo! Kto za tým všetkým stojí?
Prvá myšlienka sa zrodila v hlave Dominiky Ľudvikovej zo sexty. Prečo aj my dievčatá nemáme nejaký turnaj ako chalani? A ja som sa na hodine „bioly“ chytil. Neboj sa, spravíme ...  Po zistení záujmu a schopností študentov sa zapojiť, sme museli aj tak siahnuť po družstvách z radu chalanov. Nakoniec sme vytvorili 6 tímov z tried sexta, septima a oktáva, dievčenské aj chlapčenské. V piatok 13. 12., na Luciu, sme to aj s p. uč. Baďurom odpálili. Najskôr sme odohrali základnú skupinu, pričom sa striedali zápasy chlapcov s dievčatami. Každý odohral 2 sety a potom ešte jeden skrátený. V obidvoch skupinách boli najlepší oktávani, na 3. mieste skončila sexta. Nasledovalo pekné finále medzi chlapcami oktávy a septimy (2:0) a dievčatami oktávy a septimy (2:1). Tímy sexty skončili tretie, odohrali pekné momenty a určite ich to posunie ďalej trénovať a zohrať sa. (zopakujeme si to čoskoro ).
Turnaj sme ukončili rovnocenným „superfinále“, kde sme vytvorili dva tímy zložené z najlepších hráčov každej triedy. Ďakujeme rodičom, ktorí prispeli na ocenenie hráčov a p. kaplánovi Gerovi za občerstvenie.

M.H.

Článok v Rajčan 1/2014