Dnes je: Streda 24. apríla 2024, meniny má Juraj, zajtra bude mať meniny Marek.

Coca-cola - futbalový turnaj

Dňa 21.októbra 2013 sme sa stretli štyri školy zo žilinského okresu na rajeckom futbalovom štadióne, aby sme medzi sebou odohrali futbalové zápasy. Okrem našej KSŠ Rajec boli ešte prítomní: ZŠ Závodie, ZŠ Hôrky a ZŠ Turie. Každá škola odohrala so súpermi tri zápasy, ktoré boli rozdelené na 2 x 15 minút s polčasovou prestávkou 5 minút. Pískali nám dvaja nestranní rozhodcovia. Počasie nám prialo a bolo príjemne teplo. Naši chlapci aj napriek veľkému úsiliu a bojovnosti nemali svoj šťastný deň a po zisku štyroch bodov skončili na štvrtom mieste. Za nami skončila ešte ZŠ Lietava, ktorá neprišla a prehrala kontumačne všetky zápasy. Podporiť nás prišiel aj náš školský kaplán Palko Gera. Záverom prajeme postupujúcej škole ZŠ Závodie veľa šťastia v ďalších kolách. Vyhrali zaslúžene, veď žiaci sú súčasťou športovej triedy a mali medzi sebou aj reprezentantov v mládežníckych kategóriách. Nikto sa vážnejšie nezranil a naši žiaci si mohli porovnať svoju futbalovú kvalitu so svojimi rovesníkmi z iných škôl. Zvíťazil šport a fair – play.