Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Cena Andreja Chudobu - Prvenstvo v celoštátnej literárnej súťaži

Vo štvrtok 21. 11. 2013 si študentka tercie Veronika Závadská preberala v Pukanci ocenenie za 1. miesto v I. kategórii – próza v celoslovenskej autorskej literárnej súťaži Cena Andreja Chudobu. Súťaž vyhlasuje Ministerstvo školstva SR, Dom Matice slovenskej v Leviciach a ZŠ v Pukanci a tento rok sa konal už jej 10. ročník. Jej cieľom je prispieť k vyhľadávaniu talentovaných žiakov základných a stredných škôl i dospelých začínajúcich autorov bez obmedzenia veku. Súťaž bola vyhlásená pri príležitosti 70. narodenín slovenského spisovateľa Andreja Chudobu, rodáka z Pukanca. V tomto roku sa súťaže zúčastnilo 107 autorov s 200 prácami, najviac prác bolo v I. kategórii (152), v ktorej súťažila i naša žiačka. Zaujímavosťou bolo, že spisovateľ A. Chudoba práve v deň odovzdávania ocenení oslavoval 86. narodeniny, takže súčasťou slávnostného programu boli aj blahoželania autorovi.

Mgr. Mária Kelemenová

Článok v Rajčan 12/2013