Dnes je: Sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel, zajtra bude mať meniny Ervín.

Medzinárodné kolo BALTIE

Po úspešnom absolvovaní školského, okresného a krajského kola sa Kamil Huljak umiestnil po prepočítaní bodov a času ako 6. na Slovensku čo ho posúvalo na medzinárodné kolo BALTIE 2013 do Krakova.

V piatok 26.4.2013 sme ráno o 5:45 odchádzali z Rajca smer Krakov, keďže nie je priame spojenie zo Žiliny do Krakova, museli sme ísť cez Bohumín a Katowice. Po príchode sme sa ubytovali a išli sme si pozrieť historické centrum Krakova a hrad Wawel. Večer nás už čakali povinnosti v súťaži – slávnostné otvorenie a prezentácia programov, ktoré vytvorili súťažiaci. V sobotu dopoludnia bola samotná súťaž – jednotlivý súťažiaci sa rozdelili do skupín a išli na svoje určené miesta. V určenom čase sa mohli pripojiť na server a začať riešiť jednotlivé úlohy. Kamil sa zaradil medzi úspešných riešiteľov. Po obede nasledoval výlet do soľnej bane vo Wieliczke. Po príchode sme sa navečerali a išli sme na sv. omšu poďakovať a aj poprosiť za šťastný návrat domov. V nedeľu nás čakala už pre nás známa cesta domov.