Dnes je: Sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel, zajtra bude mať meniny Ervín.

Florbalový turnaj chlapcov vo Zvolene

Základná škola sv. Dominika Savia vo Zvolene usporiadala 16. apríla 2013 turnaj chlapcov vo florbale. Turnaja sa zúčastnila aj naša Katolícka spojená škola, ktorú reprezentovali: Dávid Hulín (9. A), Martin Dubec (9. A), Branislav Ďurian (8. A), Patrik Štelbaský (8. A), Matúš Vysoký (8. A), Erik Čmelo (8. A), Andrej Baraník (7. A), Daniel Gardian (Sekunda), Matej Hudák (Sekunda), Mikuláš Hromada (Tercia), Pavol Januš (Tercia), Michal Baláž (Tercia). Súpermi našich žiakov boli postupne ZŠ Lipová z Rajca (konečný výsledok 1 : 3), ZŠ z Rajeckej Lesnej (konečný výsledok 0 : 2) a nakoniec sme sa streli s domácim mužstvom, s ktorým sme mali veľkú smolu a po vlastnom góle v závere zápasu sme nakoniec remizovali 2 : 2. Pedagogický dozor zabezpečoval p. kaplán Mgr. Pavol Gera a p. Ing. Juraj Jasenovec. Hralo sa na oficiálne schválené florbalové bránky s hracím časom 2 x 10 minút. Na hracej ploche mohlo mať každé mužstvo po 5 hráčov (4 hráči + 1 brankár), pričom platilo letmé striedanie. Víťazom turnaja sa stala Základná škola na Lipovej ulici v Rajci, druhé miesto obsadili žiaci zo ZŠ z Rajeckej Lesnej, tretie miesto ZŠ sv. Dominika Savia zo Zvolena a štvrté miesto získali žiaci KSŠ z Rajca. Za nasadenie a bojovnosť sa chcem poďakovať všetkým našim žiakom, ktorí reprezentovali Katolícku spojenú školu v Rajci.

Ing. Juraj Jasenovec

Článok v Rajčan 5/2013