Dnes je: Utorok 23. apríla 2024, meniny má Vojtech, zajtra bude mať meniny Juraj.

Biblická olympiáda - dekanátne kolo ZŠ

Dňa 19. marca 2013 sa konalo dekanátne kolo biblickej olympiády v Rajci. O postup do diecézneho kola, ktoré bude v Žiline bojovalo 7 trojčlenných družstiev. Žiaci našej Katolíckej spojenej školy sa do vybraných kníh Svätého písma naozaj pozorne začítali, o čom svedčia aj výsledky:

1. miesto KSŠ CZŠ Rajec - 85,5 b / Bollová Veronika, Kubačáková Klárka a Joneková Agátka - všetci zo VI. B triedy /
2. miesto ZŠ Turie - 83,5 b
3. miesto KSŠ GAŠ Rajec - 81,5 b / Svetlošák Filip - sekunda, Špániková Lenka - tercia a Závadská Veronika - sekunda /
4. miesto ZŠ Kamenná Poruba - 76,5 b
5. miesto ZŠ Rajecké Teplice - 72,0 b
6. miesto ZŠ Rosina - 56,0 b
7. miesto ZŠ Lipová Rajec - 52,5 b

Všetkým súťažiacim gratulujeme, lebo nás presvedčili, že vybrané témy pozorne preštudovali. Veľké ďakujem patrí p.kaplánom Palkovi Gerovi a Jankovi Bitšanskému, vedeniu školy a samozrejme i rodičom našich súťažiacich, ktorí svoje deti spoločným čítaním Svätého písma tiež motivovali a ochotne napiekli už tradičné domáce dobroty.

Postupujúcim žiačkam Veronike Bollovej, Klárke Kubačákovej a Agátke Jonekovej prajeme veľa úspechov v diecéznom kole, ktoré bude v Žiline.

Článok v Rajčan 4/2013