Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Biblická olympiáda - diecézne kolo SŠ, ZŠ

Dňa 17. 4. 2013 prišiel deň, na ktorí sa reprezentanti Katolíckej spojenej školy dlho pripravovali. S odhodlaním a úryvkami Svätého písma v hlave sme sa vydali do Diecézneho centra v Žiline. Po príchode sme sa rozdelili. Mladší súťažili na prízemí a starší (my) sme súťažili na druhom poschodí. Pred súťažou sme išli na svätú omšu, ktorá bola priamo v Diecéznom centre. Po svätej omši sme sa vydali súťažiť. Po troch kolách testov sme sa pripravili na scénku a s rozklepanými kolenami sme ju odohrali. Potom sme šli na výborný obed, po ktorom sme dokončili zostávajúce 2 kolá. Potom po chvíli čakania bolo vyhodnotenie, ktorého sa zúčastnil aj Mons. Tomáš Galis, ktorý nám - súťažiacim pogratuloval a poprial nám veľa ďalších úspechov. Potom sme sa s ním spolu odfotili. My - stredoškoláci sme skončili na 5. mieste z 10. pričom sa 3 dekanáty nedostavili :)  a mladší sa umiestnili na 8. z 9. Takže im veľmi pekne gratulujeme, pretože boli najmladší zo svojej skupiny :) Bol to perfektný zážitok, na ktorý nikdy nezabudnem a ďakujem Bohu za taký fantastický deň aj keď sme nevyhrali. Už teraz sa teším na ďalšiu biblickú olympiádu :)

(Ľubomír Kosper)