Dnes je: Streda 24. apríla 2024, meniny má Juraj, zajtra bude mať meniny Marek.

Krajské kolo GO pre ZŠ a 8- ročné gymnáziá

20. 3. 2012

Uskutočnilo sa 20.3. 2012 v Oravskej Lesnej, mali sme tu zastúpenie v 2 kategóriách piatimi žiakmi. Úspešnými riešiteľmi sa stali tí, ktorí dosiahli minimálne 75 bodov, čo sa podarilo štyrom z nich. Žiaci vo veľkej konkurencií pekne reprezentovali školu a pritom niektorí tu boli po prvý krát. Najlepšie umiestnenie dosiahli chlapci z prímy: Filip Brodňan – 84b. (11.miesto) a Matej Hudák – 80b. (18. miesto). Ďalšími boli: Metod Hujlak – 78b. (6.A), Adam Martinec -75b. (8.B), Michaela Augustínová – 72b. (8.A).

OZNAM

Všetci záujemcovia o GO budú mať tento rok ešte šancu na reparát. Dňa 26. 4. sa  uskutoční prvýkrát celoslovenské experimentálne kolo Geografickej olympiády kategórie Q na internete pre žiakov základných škôl a študentov 1.- 4. ročníka osemročných gymnázií. Súťažiť sa bude bez zaradenia do jednotlivých vekových kategórii. Teda otázky budú rovnaké pre všetkých. Test sa bude skladať z 30 geografických (zábavných, ale aj poučných) otázok. Test možno riešiť doma,  ale aj v škole v triedach s internetom. Čas na riešenie testu bude 60 minút a použiť na vyriešenie úloh možno akékoľvek pomôcky, okrem cudzej pomoci. Bližšie informácie na www.mapaslovakia.sk, alebo u p.uč. Hoskovca.

Krajské kolo GO pre SŠ

Dňa 22.3. sa uskutočnilo v Ružomberku KK GO. Namiesto avizovaných dvoch študentov sa ho zúčastnil iba Miroslav Hudák zo sexty, ktorý skončil na 1. mieste v kat. B a postupuje medzi 16 najlepších na celoslovenské kolo do Bratislavy. Z možných 115- tich bodov získal 107,7b. Okrem práce , ktorú písal na tému Jaskyne na Slovensku musel zvládnuť ešte test, vytvoriť prezentáciu a obhájiť prácu.
V kat. Z sa postupujúci nemohli zúčastniť KK GO online, pretože im neboli doručené prístupové kódy.