Dnes je: Sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel, zajtra bude mať meniny Ervín.

SMAPUDE_LIFE

Enviromentalistika s anglickými lektormi na KŠS

V pondelok, 12. mája 2014 zavítali do našej školy traja stážisti zo Škótska a Anglicka.Boli tu na stážovom pobyte v rámci projektu SMAPUDE LIFE, do ktorého je zapojená aj naša škola. Študenti tercie, sexty, septimy a oktávy sa zúčastnili zaujímavých prezentácií, ktoré si pripravili a predstavili títo zahraniční študenti. Témou prezentácií boli obnoviteľné zdroje energie. Našej triede ( sexte) prednášali dvaja chlapci Ewan zo Škótska a Sam z Anglicka. Na ďalšej hodine sme sa rozprávali nielen o enviromentalistike a náhradných zdrojoch energie, ale aj o rozdieloch medzi životom na Slovensku a v Británii, o športe,.....Na konci sme si zahrali hru s mincou. Ja osobne som si na týchto hodinách s chuťou zakonverzoval v angličtine . Všetkým sa tieto netradičné hodiny anglického jazyka veľmi páčili a určite by sme prijali aj viac takýchto dní.

Jakub Kšiňan, septima

Názov projektuSTRATEGICKÉ RIADENIE A PLÁNOVANIE VYUŽÍVANIA DOMÁCEJ ENERGIE
ProgramLIFE+ www.ec.europa.eu/environment/life
Akronym projektuSMAPUDE_LIFE
Číslo projektuLIFE12 INF/SK/000165
OrganizátorBIOMASA, združenie právnických osôb, 023 34 Kysucký Lieskovec č. 743, www.biomasa.sk
Doba realizácie01. 09. 2013 – 31. 08. 2016
Hlavný cieľ projektuZvýšenie povedomia na Slovensku o využívaní biomasy a solárnej energie ako domácich obnoviteľných zdrojov energie na zabezpečenie tepelnej pohody budov a ohrev vody
Cieľové skupinyExperti z odborných organizácií, starostovia a verejná správa, ŠTUDENTI stredných a vysokých škôl, široká verejnosť

Projekt SMAPUDE LIFE

V tomto školskom roku sa naša škola zapája do nového projektu , ktorý organizuje združenie BIOMASA, Kysucký Lieskovec. Projekt bude trvať 3 roky a jeho hlavným cieľom je zvýšenie povedomia na Slovensku vo využívaní biomasy a solárnej energie ako domácich obnoviteľných zdrojov energie na zabezpečenie tepelnej pohody budov a ohrev vody. Naši študenti sa budú zúčastňovať na plánovaných aktivitách ako sú interaktívne súťaže, vzdelávacie podujatia, exkurzie do závodov na výrobu biomasy a solárnych panelov. Na začiatok je potrebné vyplniť dotazník, ktorý monitoruje doterajšie vedomosti študentov o využívaní obnoviteľných zdrojov energie. Hlavným koordinátorom projektu je MVDr. Zuzana Kotríková, ktorá sa dňa 25.11.2013 zúčastnila na úvodnom školiacom seminári „Plánované podujatia a aktivity pre študentov stredných škôl v rámci projektu SMAPUDE LIFE“.

MVDr. Zuzana Kotríková

Na stiahnutie: