Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Bratislava

Druhý októbrový deň sa žiaci tercie a kvarty vybrali spoznávať živú a neživú prírodu do nášho hlavného mesta. Našou prvou zastávkou bolo SNM, Prírodovedné múzeum, kde sme si pozreli výstavu Biodiverzita Slovenska, Vývoj života na Zemi a naše vedomosti z geológie sme si doplnili prehliadkou minerálov. Nakoniec sme si mohli odskúšať platnosť fyzikálnych zákonitostí v oddelení zábavnej fyziky. Následne sme sa prepravili do zoologickej záhrady, kde sme obdivovali vzácneho bieleho leva Haldira s jeho francúzkou družkou. Pohyblivé modely dinosaurov v životnej veľkosti nás preniesli o niekoľko tisícročí dozadu. Pekný zážitok z dinoparku umocnil 3D film. Sprevádzaní usmievavým slniečkom sme popozerali aj ostatné živé exponáty. Po osobnom voľne v meste sme sa stretli pri Dóme svätého Martina a vydali sa na cestu späť. Cesta vlakom rýchlo ubehla a my plní zážitkov sme sa večer vrátili domov.