Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

MŠK Žilina

Dňa 3. 10. 1012 sme sa vybrali na exkurziu do futbalového klubu MŠK Žilina, ktorá bola spojená s prehliadkou Siene slávy klubu, besedou a návštevou tréningu mužstva žilinských futbalistov.

Ráno sme sa zišli v Rajci na zastávke, kde nás čakali naši učitelia – Mgr. Židek a Mgr. Baďura. Odtiaľ sme autobusom putovali do Žiliny. Pred štadiónom sa pridal ešte kaplán Palko s niekoľkými dievčatami. Po privítaní sme začali krátkou besedou s manažérom klubu p. Greššom a tromi futbalistami – M. Dúbravkom, P. LeGiangom a J. Paurom.. Potom nasledovala prehliadka Siene slávy, kde sme si mohli pozrieť všetky získané trofeje a úspechy. Odmenili nás plagátmi s podpismi. MŠK Žilina, ako jediný futbalový klub na Slovensku, má na svojom štadióne aj kaplnku, takže sme ju nemohli obísť a nakukli sme do nej. Ďalej sme sa presunuli do Budatína na tréning, kde sme videli ukážky ich majstrovstva. Ďalšou odmenou boli autogramy a podania rúk od kompletne spoteného tímu aj s p. trénerom.

Bol to pre nás veľký zážitok.

Mgr. Jaroslav Židek
Katolícka spojená škola Rajec