Dnes je: Štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér, zajtra bude mať meniny Jela.

Jánska dolina, Vlkolínec

Skvelý školský výlet

Bol štvrtok ráno a ja som nedočkavo čakal s kamarátmi pred autobusom. Keď odbilo 7:3O, všetci sme vedeli, že náš výlet sa začína. Autobus sa pohol a ja som si prial, aby sme tam už boli. Po asi dvoch hodinách cestovania náš autobus zastavil pri Stanišovskej jaskyni. Keďže nás bolo veľmi veľa, rozdelili nás na dve skupiny. Celá moja trieda bola v prvej skupine a druhá čakala, kým sa vrátime. Po vstupe do jaskyne nám začala byť zima. Kráčali sme hlbšie a hlbšie. Bolo tam vlhko, a tak sme sa museli pohybovať opatrne. Sprievodca nás v jaskyni veľa naučil. Ukázal nám kosti pravekého jaskynného medveďa, medveďa hnedého, kuny a aj netopiera. Potom nám prezradil, že v jaskyni sa konajú dušičky alebo skôr Halloween. Keď sme už vychádzali von, prišla druhá skupina. Kým sa vrátili, zahrali sme si šiškovú vojnu. Hrali dievčatá proti chlapcom. Podľa očakávania vyhral tím chlapcov. Keď sa vrátila druhá skupina, nastúpili sme do autobusu a išli sme pozrieť termálne pramene a neskôr sme sa presunuli ku kostolu v Liptovskom Jáne. Ďalej sme navštívili Vlkolínec. Žije tam asi 19 obyvateľov. Najstarší má 84 rokov a najmladší 1 rok.
Každý výlet sa musí skončiť, a tak sme nasadli do autobusu a hurá domov. Cesta ubehla rýchlo, aj vďaka vtipom, ktoré sme si rozprávali.

Ondrej Vanák VI.B

Článok v Rajčan 11/2012