Dnes je: Piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela, zajtra bude mať meniny Marcel.

Piešťany

Žiaci tretích a štvrtých ročníkov sa vo štvrtok 18. apríla zúčastnili vlastivednej exkurzie v Piešťanoch. Navštívili Vojenské historické múzeum, kde je pre verejnosť sprístupnená stála expozícia pod názvom „Výzbroj čs. armády v rokoch 1945 – 1992.“
Tešili sa najmä chlapci, ktorí sa už videli v úlohe neporaziteľných vojakov ako manévrujú so skutočnou vojenskou technikou. Jednotlivé zbierkové predmety sa nachádzali v obrovských halách, kde mali možnosť zhliadnuť tankovú a obrnenú techniku, delostreleckú a ťažkú pásovú techniku. Na vonkajšej expozícií žiakov zaujala najmä letecká technika a technika protivzdušnej obrany.
Dievčatá však v ničom nezaostávali za chlapcami. I ony sa smelo prejavili, keď odvážne vyliezli do kabín vojenských lietadiel i vrtuľníkov a na chvíľu sa stali pilotkami. Celú prehliadku sme absolvovali s lektormi, ktorí nám veľmi zaujímavo a pútavo sprostredkovali veľa nových  informácií. Na záver žiaci dostávali rôzne obrázky vojenskej techniky na vymaľovanie.
Obohatení množstvom poznatkov a zaujímavostí sme sa mohli vlakom vrátiť domov. Počas celého dňa i spiatočnej cesty nás sprevádzalo usmiate slniečko.

Mgr. Jana Barteková