Dnes je: Piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela, zajtra bude mať meniny Marcel.

Výlet do Prahy

V dňoch 18. a 19. februára 2014 (utorok - streda) sme sa zúčastnili dvojdňového výletu do Prahy, ktoré počas jarných prázdnin zorganizovalo Centrum voľného času pri Katolíckej spojenej škole v Rajci. Cesta tam bola dlhá a zaujímavá. Išli sme vlakom spoločnosti RegioJet. Každému žiakovi sa asi najviac páčilo wifi pripojenie počas jazdy vlakom. Obsluha vo vlaku bola veľmi príjemná. Kým sme sa dostali do nášho super hotela „Denisa“, prešli sme si pár zastávok metrom a električkou. Polhodinová pauza v hoteli asi každému dobre padla. Po chvíľke oddychu sme si išli obzrieť mesto. Navštívili sme kostol, v ktorom sa nachádza Pražské Jezuliatko (európsky skvost). V tomto kostole sme mali svätú omšu, ktorú slúžil náš pán kaplán Palko Gera. V prehliadke Prahy sme pokračovali smerom na Karlov most. Tu nám predviedli svoj talent maliari a umelci, ktorých výrobky sme si mohli aj zakúpiť. Urobili sme množstvo fotiek. O piatej podvečer sme mali možnosť vidieť odbíjanie Orloja. Na ceste domov sme sa odfotili s pískajúcimi striebornými pouličnými umelcami-zabávačmi, ktorí chceli zaujať okoloidúcich. Večer sme unavení zjedli chutnú večeru s dezertom, pozreli sme si hokejový zápas „našich“ s Čechmi a na izbe sme ešte zhodnotili uplynulý deň.
Na druhý deň ráno, kto chcel, mohol si privstať a ísť na svätú omšu do chrámu sv. Víta v Hradčanoch. Po raňajkách sme všetci navštívili Strahovskú knižnicu, ktorá oslnila mnohých z nás. To najlepšie prišlo na koniec. Václavské námestie, osobné voľno a nákupy. Posledné spoločné fotenie pri soche sv. Václava, návrat po batožinu do hotela a dlhá cesta vlakom.
Na ceste domov sme boli unavení, ale spokojní a plní zážitkov. V Žiline sme nastúpili do mikrobusu, ktorý nás odviezol do Rajca. Určite nezabudneme na tento výlet a viacerí sa vrátia do Prahy pozrieť ďalšie zaujímavé miesta .

Elena Mazáková, Simona Zacková (študentky Tercie)