Dnes je: Štvrtok 28. marca 2024, meniny má Sona, zajtra bude mať meniny Miroslav.

Vzdelávanie učiteľov ANJ – jesenný seminár pre učiteľov SŠ

Už tradične sa stredoškolskí učitelia anglického jazyka stretávajú na jesennom seminári, ktorý organizuje vydavateľstvo Oxford University Press. Tento rok padol termín na 23. október. Ústrednou témou tohto vzdelávacieho stretnutia bola Motivácia tínedžerov na hodinách cudzieho jazyka. Zoltán Rezmuves vo svojej prednáške podčiarkol význam vytvorenia optimálneho pracovného prostredia, adresných úloh pre žiakov a komunikatívneho prístupu v každej časti vyučovacej hodiny. Dôležitou súčasťou výuky jazyka musí byť aj kultúra krajiny, ktorej jazyk sa učíme, čo sa považuje za ďalšiu jazykovú zručnosť. Konzultant OUP Václav Boček informoval o vyhlásení projektovej súťaže OUP o komunikácii v 21. storočí. Pokračoval príspevkom na tému Vyučovanie ANJ cez literatúru a kultúru. Zúčastnení učitelia si vyskúšali čítanie s porozumením s následnými zaujímavými aktivitami, čo bolo podnetné zvlášť pre vyššie ročníky. Seminár poskytol pedagógom mnoho podnetných nápadov ako motivovať žiakov k tvorivej komunikácii na ceste úspešného zvládnutia cudzieho jazyka.

MVDr. Zuzana Kotríková