Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

TELESNÁ VÝCHOVA NA KOLIESKOVÝCH KORČULIACH

Nový asfaltový povrch školského ihriska dáva možnosť venovať sa aj netradičným pohybovým aktivitám na vyučovacích hodinách telesnej výchovy. Stačí si priniesť so sebou do školy kolieskové korčule.

„In-line“ korčuľovanie patrí v dnešnej dobe k najrozšírenejším mimoškolským pohybovým aktivitám detí a mládeže, preto sa nám javí ako výborný stimulujúci prostriedok pre pravidelné športovanie. Zo zdravotného hľadiska je veľmi vhodným telesným cvičením – šetrí kĺby, rozvíja obratnosť, rýchlosť, vytrvalosť, správne držanie tela a v neposlednom rade sa podieľa na odstraňovaní duševnej únavy, nahromadenej počas celého vyučovania. Hravými metódami (rôznymi súťažami) sú všetci žiaci aktívne zapojení do celého vyučovacieho procesu. Samozrejme, počas korčuľovania sa musí dbať na zvýšenú opatrnosť, a tým predchádzať možným pádom.

Po niekoľkých vyučovacích hodinách s potešením konštatujeme, že takmer všetci žiaci majú korčule. Podľa úrovne zvládania jednotlivých cvičení a hier je zrejmé, že sa s korčuľovaním pravidelne stretávajú aj mimo školy, a teda že sa nejakému športu venujú, aj keď si to v súčasnej dobe často, krát nemyslíme.

Článok v Rajčan 12/2013