Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Študentské vedecké sympózium

Dňa 15. - 16. novembra 2013 sa v Nitre na Gymnáziu sv. Cyrila a Metoda  uskutočnilo Etické sympózium s názvom Život pod cenu. Každoročne sa ho zúčastňujú i naši študenti. Tentoraz sa neulievali zo školy, ale šli v čase riaditeľského voľna. Podujatia sa zúčastnili študenti Septimy: Matúš Stehlík, Ľubomír Kosper, Pavol Kostolný a Filip Albert.

Témy Etického sympózia boli: 1. Zn. vymením pohlavie (pravda o gender ideológii), prednášal ThLic. Marek Iskra
2.(NE)trvanlivosť rodiny (ochrana života a rodiny z hľadiska práva), prednášal JUDr. Martin Dilong
3.Byť či Nebyť (kresťan vojakom, etika vojny), prednášal otec biskup Mons. František Rábek

Všetci prednášky študentov zaujali, aktívne sa zapájali do diskusií, ktoré nasledovali po každej prednáške a neľutovali čas, ktorý v Nitre strávili. Už sa tešíme na budúci rok.