Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

Sieň slávy MŠK Žilina

Vo štvrtok 24. októbra sme sa vybrali skupina tridsiatich žiakov a študentov našej školy pod vedením dvoch pedagógov pána uč. Baďuru a pani uč. Mackovej na športovo zameranú akciu do futbalového „stánku“ MŠK Žilina. O 9:30 hodine nás už čakal podľa dohody PR manažér Mgr. Roman Grešo, ktorý nás uviedol do priestorov štadióna. Na mieste nás privítali futbalisti MŠK Žilina, konkrétne Tomáš Majtán – útočník a Martin Krnáč – brankár. Ochotne odpovedali na niekoľko našich otázok. Nasledovalo fotenie s hráčmi a podpisová akcia. Následne sme sa presunuli do siene slávy, kde má žilinský klub svoje pohárové trofeje, vlajky, fotografie svojich úspechov v lige ale aj v pohárových súťažiach. Nachádzajú sa tu dresy slávnych klubov, s ktorými Žilina absolvovala futbalové zápasy. Po spoločnej fotke na trávniku futbalového štadióna si hráči odišli plniť svoje povinnosti a my sme mali možnosť pozrieť si kaplnku, ktorá je súčasťou futbalového štadióna a v ktorej je neraz možno vidieť aj nášho školského kaplána Palka Geru pri modlitbách so športovcami. Po krátkej besede s p. Grešom sme sa rozišli a po osobnom voľne, príjemne unavení, sme absolvovali cestu späť našim vláčikom „rajeckou Ančou“.

Mgr. Vladimír Baďura