Dnes je: Piatok 26. apríla 2024, meniny má Jaroslava, zajtra bude mať meniny Jaroslav.

Prednáška o možnostiach štúdia

V jedno piatkové dopoludnie, konkrétne 25. 10. 2013, zavítala do našej školy, konkrétne do oktávy návšteva z Bratislavy. Pán Chovanec zo spoločnosti Inter Study nám prišiel porozprávať o možnostiach štúdia na vysokej škole v zahraničí. Dozvedeli sme sa ako to chodí na vysokých školách v zahraničí, hlavne v krajinách ako Dánsko, Anglicko a Holandsko, aké sú výhody a nevýhody štúdia v zahraničí. Ďalej sme zistili niečo o možnostiach získania štipendia ale hlavne podmienkach prijatia na školu v zahraničí. Mohli sme si vypočuť aj niekoľko názorov a skúsenosti študentov, ktorí vyštudovali vysokú školu v zahraničí. Vďaka tejto prednáške sme objavili ďalšie možnosti, o ktorých mnohí z nás ani netušili.

Robert Michalec, oktáva