Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

Prázdninový tábor pre prváčikov

V dňoch 12. – 16. augusta 2013 sa uskutočnil v našej škole prázdninový denný tábor s názvom „Cesta do krajiny slov a hlások“. Bol určený pre budúcich prváčikov. Deti sa zábavnou a hravou formou pripravovali na plynulý prechod z prostredia MŠ do základnej školy. Spoznali Majstra Slabiku a Majstra Dĺžňa. Precvičovali si ruky aj pršteky, aby dokázali zručne písať. Cibrili si sluch, aby dokázali skutočne počúvať slová, ktoré im prinášajú čarovné Hlásulienky. Počas piatich dní sa deti oboznámili zážitkovou formou s jednotlivými štádiami vývinu motýľa. Od vajíčka, cez húsenicu, kuklu až po samotného motýľa. Z kukly sa nakoniec vyliahol motýľ Hlásulienka, ktorý nás pozval do zázračného lesa. Budúci prváčikovia sú skutočne šikovní a spoločne sa tešíme na prvé stretnutie v školských laviciach.

Mgr. Janka Kšiňanová PhD.