Dnes je: Streda 24. apríla 2024, meniny má Juraj, zajtra bude mať meniny Marek.

Lyžiarsky výcvik január 2014

V pondelok 13. januára 2014 prišiel ten dlho očakávaný deň odchodu na lyžiarsky výcvik do strediska Jasná Chopok - Juh. Nedočkavo sme čakali autobus, do ktorého sme sa bleskovo naložili a vydali sa na cestu do nášho hotela Biela Medvedica. Po príchode sme si zadelili izby, posilnili sa obedom a vydali sa na svah lyžovať. Pri obstarávaní skipasov nastali komplikácie a z dôvodu pokročilého času sme napriek fantastickým podmienkam v ten deň už nelyžovali. Všetci sme sa tešili,a preto sme boli trochu sklamaní, ale aspoň sme si mohli vybaliť veci. Na druhý deň sme už skoro ráno stáli na svahu, podmienky však neboli priaznivé, keďže padal dážď so snehom. Prvá skupina lyžovala na Chopku, okolo obeda sa podmienky ešte zhoršili a z dôvodu bezpečnosti sa učitelia rozhodli, že pôjdeme dolu lanovkou kvôli zlej viditeľnosti. No to sme nevedeli, že lanovka nepremáva. Neostávalo nám nič iné, iba čakať, kým ju opäť zapnú. Pretože nám bola všetkým zima, dostali sme pozvanie od našich učiteľov na čaj s vysokohorskou prirážkou. Nakoľko sme prišli do hotela úplne premočení a premrznutí, po obede sme už nešli lyžovať. Nám to však nevadilo, pretože sme sa išli kúpať do neďalekého hotela. Večer sme mali sv. omšu v spoločenskej miestnosti. Mali sme aj hudobný sprievod, ktorý nám zabezpečili niektorí členovia skupiny HopeRise. Samozrejme, ako správnym študentom, sa nám nechcelo ísť večer spať a ráno sme boli všetci ospalí. Lyžovali sme celý deň a obed sme mali so sebou na svahu. Do hotela sme prišli okolo 15:00 a unavení sme oddychovali na svojich izbách. Večer bola opäť možnosť isť sa kúpať. Keď odbila hodina večierky, učitelia s kaplánom chodili kontrolovať izby a dostali sme krížiky na dobrú noc. Vo štvrtok sme opäť lyžovali celý deň, no na obed sme išli do hotela. Večer sme mali sv. omšu, ktorú pripravila 7.B. V piatok ráno sme išli lyžovať poslednýkrát. Užili sme si to, aj keď bola miestami hmla, ale vykuklo aj slnko a sneh bol výborný. Do hotela sme prišli o 12.00, pobalili sme sa, naobedovali a keď sme mali upratané svoje izby a všetky veci v autobuse, plní zážitkov sme sa vydali na cestu domov. Tento lyžiarsky si budeme ešte dlho pamätať a určite by sme si ho viacerí ešte zopakovali. Týmto sa chceme poďakovať naším učiteľom: Baďurovi Vladkovi, Uričovej Mirke, Mihalcovi Jankovi, kaplánovi Palkovi Gerovi, našej zdravotníčke Janke Verešovej a všetkým, ktorí nám umožnili prežiť tento nezabudnuteľný týždeň.

Patrícia „Saganka“ Rybárová