Dnes je: Štvrtok 18. apríla 2024, meniny má Valér, zajtra bude mať meniny Jela.

Ochrana biodiverzity vodných ekosystémov – metodický vzdelávací deň pre učiteľov

Združenie obcí Rajecká dolina a Mikroregión Luhačovské Zálesí v spolupráci s OZ Tilia, Rajec, a Štátnou ochranou prírody SR (Správa NP Malá Fatra, Škola ochrany prírody Varín) pripravili pre učiteľov škôl a ekovýchovných pracovníkov týchto regiónov metodický vzdelávací deň na tému Ochrana biodiverzity vodných ekosystémov. Podujatie sa uskutočnilo 23. 4. 2013 vo Varíne v rámci realizácie projektu „Ochrana biodiverzity významných ekosystémov regiónov Rajecká dolina a Luhačovské Zálesí“.
Cieľom bolo oboznámiť sa s úlohami a významom projektu pre ochranu biodiverzity v regióne Rajecká dolina. Projekt je zameraný na problematiku inváznych rastlín. Účastníci metodického dňa mali možnosť sa s touto problematikou bližšie zoznámiť. Zistiť, v čom spočíva nebezpečenstvo inváznych rastlín pre biodiverzitu, ako sa tieto rastliny rozširujú a aké sú možnosti ich likvidácie. Ďalším dôležitým cieľom tohto metodického dňa bolo aj hľadanie možností ako dostať problematiku inváznych rastlín do škôl. Účastníci sa nielen oboznámili, ale zároveň aj sami tvorili aktivity, ktoré sa dajú využiť pri vysvetľovaní problematiky inváznych rastlín žiakom.

RNDR. Ing. Zuzana Dávidíková