Dnes je: Piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela, zajtra bude mať meniny Marcel.

Vzdelávací deň T9 Anglický jazyk

Dňa 16. 5. 2013 sa v Krajskej knižnici v Žiline uskutočnil ďalší jarný seminár vydavateľsva Oxford University Press (OUP) pre učiteľov druhého stupňa ZŠ. Tentokrát bol na tému "Testovanie a komunikačné zručnosti na druhom stupni ZŠ". Seminár pozostával z troch častí: prednášky a dvoch workshopov. V rámci nich bolo predstavené plánované testovanie deviateho ročníka z anglického jazyka s jeho formami a stratégiami. Učitelia mohli vidieť prácu s novým vydaním učebnice ANJ "Project" prostredníctvom interaktívnych pomôcok. Prednášajúcimi boli p. Eva Balážová a p. Václav Boček, ktorí sú konzultanti OUP. Jeden workshop viedol p. David Fisher z Anglicka, ktorý hovoril o dôležitosti dramatických techník na hodinách ANJ. Veľmi zaujímavo a nenútene si učitelia vyskúšali niektoré aktivity. Seminár bol taktiež spojený s predajnou výstavou kníh pre žiakov i učiteľom. Tieto stretnutia pružne reagujú na aktuálne potreby učiteľov ANJ a v pravidelných jarných a jesenných seminároch informujú a pomáhajú učiteľom.

A. Joneková