Dnes je: Sobota 20. apríla 2024, meniny má Marcel, zajtra bude mať meniny Ervín.

Testovanie žiakov na výstupe zo vzdelávacieho stupňa ISCED
-príprava na Testovanie 5

Dňa 21.5.2013 sa pod záštitou Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania -NÚCEM- konal v Žiline odborný seminár venovaný príprave na Testovanie 5.

Program bol koncipovaný ako súbor prednášok k pripravovanému testovaniu a diskusií k práve skončenej téme. Pracovníci NÚCEM- u podali základné informácie o projekte HKV a príprave na Testovanie 5, odznela analýza a vyhodnotenie výsledkov pilotných testov s využitím rôznych štatistických metód, prezentovali zbierku úloh z matematiky a slovenského jazyka a literatúry - spolu s ukážkami vzorových typov úloh pre testovanie žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 1. Nakoniec nás oboznámili s analýzou výsledkov dotazníkov pre žiaka a učiteľa testovaných predmetov.

Mgr. René Gabčo