Dnes je: Piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela, zajtra bude mať meniny Marcel.

Šarkaniáda

V štvrtok, 25.10.2012, si žiaci 1. – 4. ročníkov Katolíckej spojenej školy v Rajci spestrili vyučovanie púšťaním šarkanov v Pastoračnom centre. O radosť sa podelili aj so žiakmi Materských škôl z Mudrochovej a Obrancov mieru v Rajci. Neverili by ste, ako nádherne lietali nielen šarkany, ale aj sovy, motýle, draky, netopiere, ba i vzducholoď. S vetrom opreteky sa naháňali žiaci MŠ s nádhernými pestrofarebnými vrtuľkami. Žiaci CZŠ vypustili „balóny šťastia“, z ktorých niektoré sa vzniesli až nad vežu kostola. A hoci začal fúkať silnejší vietor a zima sa tlačila pod kožu, teplý čajík, ktorý deťom pripravili tety kuchárky, chutil vynikajúco. Na záver si žiaci zmerali sily v preťahovaní lanom. Radosť a veselosť im spríjemňovala detská hudba, ktorá sa ozývala v celej záhrade.
Tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu.

Mgr. Mária Baďurová

pdf iconPamätný list