Dnes je: Štvrtok 25. apríla 2024, meniny má Marek, zajtra bude mať meniny Jaroslava.

Predvianočné tvorenia s predškolákmi

Máme za sebou veľmi milé a príjemné dopoludnie, štvrtok 29. 11. 2012, kedy sme sa opäť po Šarkaniáde stretli v Pastoračnom centre. Privítali sme medzi nami predškolákov z Materských škôl z Mudrochovej a Obrancov mieru v Rajci, z MŠ v Ďurčinej a z MŠ vo Veľkej Čiernej.
Spoločne sme tvorili priam umelecké diela. Deti si vlastnoručne vyskúšali vyvaľkať cesto, vykrajovali medovníčky a po upečení si ich aj prekrásne vyzdobili. Taktiež vyrábali vianočné ozdoby na stromček - vianočné gule z nití , žiariace svietniky a samozrejme nechýbala maska Mikuláša. Všetkých zachvátilo tvorivé nadšenie a radosť. Deti mali možnosť poodhaliť aj tajomstvo výroby vianočných oblátok, ktoré im po upečení veľmi chutili. Pozorne sledovali i liatie olova do vody, zvyk , ktorý sa robil na Ondreja. Olovo sa vo vode sformovalo a vytvorilo nejaký tvar a deti sa snažili hádať, čo im pripomína.
Príjemné prostredie dotvárali aj žiačky Katolíckej spojenej školy, ktoré spevom v ľudových krojoch navodili atmosféru blížiaceho sa Adventu a Vianoc. Na záver treba len dodať, že sme prežili príjemný deň plný zážitkov, tvorivých činností a tešíme sa na podobné stretnutia i nabudúce.

Mgr. Jana Barteková

Článok v Rajčan 1/2013