Dnes je: Piatok 29. marca 2024, meniny má Miroslav, zajtra bude mať meniny Vieroslava.

Plavecký výcvik Mojmírovce

V dňoch 4.2 – 8.2 sme sa my, žiaci a žiačky sexty, kvinty, tercie a 8.A, zúčastnili plaveckého výcviku v Mojmírovciach.

V pondelok ráno sme plní očakávania a neskrývaného nadšenia nastúpili do autobusu, ktorý nás doviezol až pred kaštieľ. Po ubytovaní a vybalení sme mali výborný obed, po ktorom sme nedočkavo šli do prezliekarní, kde sme sa poobliekali do plaviek. Pri bazéne nás čakali náš pán kaplán Palko Gera a pán učiteľ Baďura, ktorí na nás počas celého výcviku dozerali a pomáhali nám zdokonaliť naše plávanie. Naučili sme sa plávať štýly ako kraul, prsia, znak, skákať šípky do vody a iné. Popri plávaní, ktorého sme sa zúčastňovali 2x denne, sme využili aj telocvičňu, kde sme si zahrali futbal, volejbal a bedminton. V utorok sme sa spoločne vybrali na výlet do Nitry, po ktorom sme prišli dosť vyčerpaní, avšak nie natoľko, aby sme hneď v tichosti zaspali. Navštívili sme taktiež termálne kúpalisko v Poľnom Kesove, kde sa nám veľmi páčilo. Počas plaveckého výcviku sme mali aj 2 sväté omše v tamojšom kostolíku a tiež večerné modlitby, ktoré viedol náš pán kaplán.

Plavecký výcvik nám pomohol nielen zdokonaliť naše plavecké znalosti, ale aj nájsť si nových priateľov a zblížiť sa s tými starými. Zanechal v nás veľa skvelých zážitkov, na ktoré budeme s radosťou ešte veľmi dlho spomínať.

Článok v Rajčan 3/2013