Dnes je: Streda 24. apríla 2024, meniny má Juraj, zajtra bude mať meniny Marek.

Biela pastelka

Bola streda ráno 26.9. 2012. Ja, Miro Hudák a Lukáš Lednický sme čakali na pána z Únie nevidiacich a slabozrakých, ktorý nás mal poinformovať o akcii „Biela pastelka“. Ten prišiel okolo 8 a bol poriadne nabalený letákmi, bielymi pastelkami, tričkami a hlavne nám oznámil, že dnes už nemusíme ísť do školy . Chvíľu nám vysvetľoval, o čo ide, dal nám malé občerstvenie, aby sme vládali chodiť, a poslal nás do ulíc. Zo začiatku sme boli plní elánu a nadšenia, ale po hodinke roznášania nás, samozrejme, zastavili policajti, že čo tu robíme. Ja ako vedúci som nemal pri sebe občiansky preukaz, a tak všetko nasvedčovalo tomu, že sme bielu pastelku doroznášali. Nakoniec nás nechali, aby sme pokračovali v náplni práce a zapriali nám veľa šťastia. V ten deň sme zažili mnoho zaujímavých príhod, na ktoré tak ľahko nezabudneme. A hlavne sme pomohli dobrej veci.

Andrej Liška, oktáva