Dnes je: Piatok 19. apríla 2024, meniny má Jela, zajtra bude mať meniny Marcel.

Letný tábor Vernár, Slovenský Raj

V dňoch od 8. 7. do 12. 7. 2013 organizovala naša škola a CVČ prvý ročník letného tábora, ktorého sa zúčastnilo 25 detí.

Okrem hier a súťaží v spoločenskej miestnosti, na izbách krásneho penziónu a na ihriskách v jeho blízkosti, sme každý deň podnikli aj výlet do okolia.

V pondelok to bola túra Zejmarskou roklinou na Geravy, v utorok sme navštívili Akvapark v Poprade, v stredu sme prešli Slovenským Rajom. Videli sme prielom Hornádu, Kláštorskú roklinu a Kláštorisko. V pondelok aj v stredu nás prišiel pozrieť p. kaplán J. Bittšanský. Mal s nami a pre nás aj sv. omšu na úžasnom historickom mieste na Kláštorisku, priamo v zrúcanine kláštorného kostola Sv. J. Krstiteľa. Streda bola veľmi dlhým dňom. Po zotmení sme s baterkami preskúmali okolitý les na nočnej hre. Vo štvrtok popoludní sme si pozreli Dobšinskú ľadovú jaskyňu a s p. kaplánom P. Gerom sme mali sv. omšu v kostole, v Dedinkách. Večer sme si všetci zatancovali na diskotéke. V piatok sme táborové aktivity vyhodnotili, ocenili všetky deti a vydali sa na cestu domov. Zastavili sme sa v skanzene v Pribyline a naobedovali sme sa v motoreste Rieka, v Šútove.

S ubytovaním sme boli veľmi spokojní. Vďaka úžasnému prístupu personálu a výbornému jedlu sme sa cítili ako doma. Ďakujeme aj p. šoférovi za bezpečnú jazdu a šťastný návrat domov.

Tešíme sa na leto 2014.